Zet Lorento Profile picture
Jul 2, 2018 14 tweets 4 min read Twitter logo Read on Twitter
Eğer müsaitseniz size bugün seçim ve oylar ile ilgili bir #flood yazmak isterim. Benim ve arkadaşlarımın çalışmalarının bir kısmına profilden ulaşabilirsiniz. Ne kadar emek verdiğimizi ise zaten biliyorsunuz. Bilmeyenler profili inceleyerek görebilirler. Teşekkürler. #Seçim2018
1- Bildiklerimizden, gördüklerimizden ve çalışmalarımızın sonuçlarından bahsedeceğim. Öncelikle şunu herkes bilmeli; bu seçimin en büyük kaybedeni CHP'li seçmenler ve Sayın Muharrem İnce. #Seçim2018
2- Sayın İnce ile ilgili birçok şey yazılıp çizildi. Tehditler, karısının kaçırılması, iç savaş çıkar diye korkutulması vb gibi şeyler. Bunların gerçekliğini asla ben bilemem. Fakat CHP içerisindeki yapı Sayın İnce'yi sırtından bıçakladı. Bu yapı Sayın Kılıçdaroğlu'nun ana ekibi.
3- CHP içerisindeki bazı kişiler İnce'nin kaybetmesini diğer partilerden daha çok istiyorlardı. Bu yüzden parti içerisindeki anlaşmazlıklar ortaya çıkarken aynı zamanda bu kişiler büyük manipülasyonlar yaptı. CHP'li seçmen bu kişiler tarafından kandırıldı.
4- CHP'li seçmenin ve birçok destekçinin kandırıldığı bir diğer nokta ise AA'nın verilerini ortak bir veriymiş gibi göstermeleri oldu. CHP, halkı gerçek olmayan bilgilere mahkum bıraktı. Geçtiğimiz seçimlerden ders alınmadığını net olarak gördük. #Seçim2018
5- Seçimden 2-3 hafta önce Adil Seçim Uygulamasına siber saldırı olacağını dile getirmiştik. Birçok vekil ve danışmana ulaşmaya çalıştık. Ulaştıklarımız ise söylediğimiz sorunları düzeltmedikleri gibi ciddiye de almadılar. Ya da alanlar durduruldu. #Seçim2018 #AdilSeçimUygulaması
6- Adil Seçim Uygulaması seçim günü saldırıya uğradı. Bizi dinlemedikleri gibi seçim günü bunu düzeltmeye çalıştıkça ellerine-yüzlerine bulaştırdılar. Şunu da belirtmeliyim; uygulamaya verilen para söylendiği gibi uçuk bir şey değil. Uygulamayı gönüllü ve partili kişiler yapmış.
7- Biliyorsunuz, Adil Seçim Uygulaması tek bir partinin verileri ile ilerlemedi. Sayın Adıgüzel ile görüşmemizde bize şunu söyledi; "HDP verileri bize en başta yanlış geldi. Bu yüzden yanlış verilerle daha farklı manipülasyonlar olmasın diye uygulamayı açmadık."
8- Fakat yine Sayın Adıgüzel, ham verileri istememize ve "mail adresinizi verin birlikte çalışmak isterseniz istediğiniz dataları size sunarım." Demesine rağmen hiçbir datayı bizimle paylaşmamıştır. CHP'nin kendi sisteminin ise hiçbir sorun yaşamadan çalıştığını söylemiştir.
9- sts.chp üzerinden çektiğimiz veriler ile AA'nın TV ve gazetelerde yayınladığı sonuçlar birbirini tutmuyor. Yüzdeler AA'nın sonuçlarına göre verildiyse YSK verileri de manipülasyona uğradı demektir. Basına yansıyan veriler ile gerçek arasında fark KESİNLİKLE var.
10- Şu an bile birçok gönüllü ıslak imzalı tutanak toplamaya çalışıyor. Gerçeği, ne olduğunu bilmek istiyorlar. Fakat herhangi bir parti onlara da cevap vermiyor. Bu seçimde muhalefet, sandıkta değil masada kaybetmiştir.
11- Bazı okullara giden siyah jeepler, hayalet sandıklar, fazla basılan pusulalar, söylenenden fazla çıkan sandıklar gibi birçok konu detaylı araştırılmalıdır. Fakat CHP başta olmak üzere bütün partiler sessizdir. Onlar sessizken buradaki bir avuç insan hiçbir şey yapamaz.
12- Kendi alanımız ile ilgili konuyu tekrar etmekte fayda görüyorum. "Seçimden 2-3 hafta önce Adil Seçim Uygulamasına saldırı olacağını söyledik. Bu söylemimiz ya ciddiye alınmadı ya da birileri bir şeyleri durdurdu. Ve CHP ham verileri paylaşmak istedi fakat paylaşmadı." Garip.
12 maddelik benim attığım flood bittikten 2-3 saat sonra sayın İnce'nin 12 maddelik flood atması manidar. Kaçırılmadığını vs. vurgulamış o da. Usulsuzlukleri söyleyin mücadele edeyim demiş. Fakat itiraz süresi doldu.. İlginç. #Okuyun #Okutun detaylı flood.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Zet Lorento

Zet Lorento Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @ZetLorento

Jul 20, 2018
İnterneti saf kötülük olarak kullanan bir kesim var. Bu kesim zaman geçtikçe büyüyor. Neler oluyor? Neler yapıyorlar? Ne yapmalıyız? Nasıl yapmalıyız? Bunu anlatacağım fakat bu konuya hakim kişilerle bir dosya/çalışma hazırlamak isterim. "Konuya hakim" kişiler dm atabilir #Flood
1- Uzun zamandır herkes internette fotoğraf paylaşıyor. Ve uzun zamandır uyarıyorum: "Paylaşmayın, güvenli değil." Birkaç şey duydum/gördüm inanılır gibi değil.
2- Reelde olduğu gibi internette de "taciz" ve "pedofili" gibi birçok suç işleniyor. Son duyduğum olay ise başkasının fotoğrafları ile açılan bir hesaptan bu tür suçlar işlenmesi. Bu tür şeylerin tespit edilmesi oldukça kolay fakat sosyal medyada bunu anlamayacak çok insan var.
Read 11 tweets
Jul 17, 2018
1- Bir süredir araştırdığımız ve birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de sürekli kullanılan bir internet sitesi ile ilgili uzun zamandır söylenen çok ilginç bilgiler var. Site, ülkelerin "Duygu Haritası" adı verilen bir yapıyı oluşturuyor. Çok ilginç şeyler var. Anlatıyorum #Flood
2- Kişisel araştırmalarım ve dostlarımın araştırması Sayın @AvarBanu'nun 2014 yılından bu yana söylediği bir gerçekliği tamamen destekler nitelikte. Sayın Avar, minimum 4 yıldır bu konuyu dile getiren ilk kişi. Sizinle ilk önce Sayın Avar'ın söylediklerini paylaşacağım.
3- Hayvan hakları, kadın, işçi veya çocuk hakları gibi konular sürekli imza kampanyalarıyla gündeme getiriliyor. Fakat asıl kullanım amacı toplumların duygu haritalarını ve eğilimlerini ortaya çıkarmak. Banu Avar: "Change.org ABD Savunma Bakanlığı'na çalışıyor"
Read 11 tweets
Jul 15, 2018
Haberi okudum, çıldırmamak elde değil. Çok üzgünüm, gözümden yaş aktı. Fakat;

@ArmanAyse'ye açık çağrımdır, internet üzerinde ne gerekiyorsa elimden gelenin fazlasını yapmaya hazırım. Gerekirse konuyla ilgilenmek için özel bir ekip bile kurabilirim.
Bu çağrıyı Sayın Arman'ın görmesini sağlarsanız iyi olur. Avukat, psikolog, psikiyatr, bilişim uzmanı, adli bilişimci vs.vs. ne gerekiyorsa buradayım. İnternette çocuğun fotoğrafları olduğu söylenmiş. Kim, nasıl yayınlar bunu! Sadece isim/soyisim verin. Gerisini halledelim!
Arkadaşlar konuyla çok yakından ilgileniyorum/ilgileniyoruz. Ayşe hanımla iletişime geçemedik fakat farklı kişilerle iletişime geçtik. Biz elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz.
Read 4 tweets
Jul 10, 2018
İnternetten ek gelir sağlamak isteyen birçok insan var. Geçmişte blogum üzerinde de paylaştığım para kazandıran uygulamalardan ve sistemlerden bahsetmemi ister misiniz? #Flood
1- Flood başlamadan önce bu konuya lütfen göz atın. Çocukların güvenliği için önemli birkaç adım attık. Umarım planlarımızı gerçekleştirebiliriz.

2- İnternetten para kazanmak mı istiyorsunuz? Bunun için en önemli kuruluşlardan birisi Yandex'in ''Toloka'' adını verdiği sistem. Mobil uygulamaları da mevcut. Size sorular soruyor ve bazı konularda yardımcı olmanızı istiyor. Tabi paranızı da hemen ödüyor. #Yandex #Toloka
Read 13 tweets
Jul 4, 2018
1- Çocukların güvenliği için gönüllü kişilerle geliştireceğimiz ve ortaya çıkartacağımız mobil aplikasyonun twitter'da ilk ana grubu kuruldu. Sonuçlar doğrultusunda alt gruplar kuracağız. Grup içerisinde 35 gönüllü var. Gerekli bilgileri bu tweet altında sizlerle paylaşacağım.
2- Ana gruptaki gönüllü sayısı şu an 43'e ulaştı. Ne yazık ki artık gruba alım yapamıyorum. Şunu sizlere çok net söylemeliyim: Bu güzel insanların fikirleri ve düşünceleri çok değerli. İnanın çok güzel bir aplikasyon yapabiliriz. Çocukların güvenliği bizler için çok önemli.
3- Sosyal sorumluluk projemizde bize uzman kişilerin görüşleri de gerekli. Bu yüzden yardımınızı rica ediyorum. Paylaşır ve desteklerseniz sevinirim. #ACİL

Bilgilerine ihtiyaç duyduğumuz kişiler

a-Psikolog&Psikiyatr
b-Reklam konusuyla ilgilenen kişiler
c- Agile proje yöneticisi
Read 5 tweets
Jul 3, 2018
Çocuklar için bir mobil aplikasyon geliştirelim. Aklımda birkaç şey var. IOS ve Android için ücretsiz olarak piyasaya sürelim.

"Gönüllü" bir ekip kurabilirsek bu işi başarabiliriz.

Var mısınız? Katılmak isteyenler metion ve DM atabilir.
Arkadaşlar dmlerinize cevap veremiyorum fakat yarın en kısa sürede sizlere dönüş yapacağım. Güzel bir ekiğ kuralım. Elimizi taşın altına koyalım. Eğer uygulamadan bir gelir elde edilirse de bu geliri tamamen çocuklar için kullanalım. Geliri ekip kontrol etsin.
Yoğun bir ilgi var. Çok teşekkür ederim. En güzelini en işe yararını birlikte konuşup yapacağımıza inanıyorum. Yarın mesajlarınıza döner ve twitter grubu üzerinden konuşuruz. Çok teşekkürler. Şimdi gitmem gerekli.. Umutlu geceler
Read 4 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(