İnternetten ek gelir sağlamak isteyen birçok insan var. Geçmişte blogum üzerinde de paylaştığım para kazandıran uygulamalardan ve sistemlerden bahsetmemi ister misiniz? #Flood
1- Flood başlamadan önce bu konuya lütfen göz atın. Çocukların güvenliği için önemli birkaç adım attık. Umarım planlarımızı gerçekleştirebiliriz.

2- İnternetten para kazanmak mı istiyorsunuz? Bunun için en önemli kuruluşlardan birisi Yandex'in ''Toloka'' adını verdiği sistem. Mobil uygulamaları da mevcut. Size sorular soruyor ve bazı konularda yardımcı olmanızı istiyor. Tabi paranızı da hemen ödüyor. #Yandex #Toloka
3- Toloka'da 'eğitim' görevlerini başarıyla geçerseniz yüksek ödemeli görevler alabilirsiniz. Görev dediğim şey bilgisayar ya da telefonunuz ile yapabileceğiniz basit şeyler. Yandex; Papara, Skrill, Yandex Money, Paypal, PrivatBank gibi birçok farklı ödeme yöntemlerini kullanıyor
4- Bir dönem Toloka'yı ben de kullandım. Bazen 1 saat içerisinde 10 dolar kazanıyorsunuz. Bazen 1 gün içinde sadece 2 dolar. Bu eğitim görevlerinde ne kadar başarılı olacağınıza ve görev havuzunun ne kadar yoğun olduğuna bağlı. Detayları google üzerinden araştırın. #Toloka
5- ''Google Ödüllü Anketler'': Google'ın bu uygulamasını birçoğunuzun duymadığını düşünüyorum. Google Surveys tarafından geliştirilen bu uygulamada Google size küçük anketler yapıyor. Direkt olarak para kazanamıyorsunuz fakat size Play puan veriyor. #Google #Anket
6- Play puan, Google Play’den ya da Google ürünlerinden alım yaparken indirim uygulamanıza ya da ücretsiz almanıza yarıyor. Anket sorularının bazıları şöyle; ‘’Hangi logo daha güzel?’’ ‘’Hangi renk daha ilgi çekici?’’ #Google #Anket
7- #AppTrailers: Bu uygulamada yapmanız gereken şey aslında oldukça basit. Videolar izleyeceksiniz. Kısa videolar tabi. Videolara yorumlar yapacaksınız ve her yorumda 0.50$ kazanabilirsiniz. Bunun yanında sizlere uygulamaların demolarını indirmeniz onları denemeniz isteniyor.
8- App Trailers'ın söylediği demoları indirip denediğiniz zaman 1$’a yakın para kazanabiliyorsunuz. Arkadaşlarınız sizin referans kodunuz ile siteye üye olur ve para kazanmaya başlarsa siz onun üzerinden 50 puan kazanıyorsunuz. Puanlarınızı bir süre sonra nakite çevirebilirsiniz.
9- Stok Fotoğrafçılığı: Çektiğiniz ve birçok insan için anlam ifade etmeyen, kötü yorumlanan fotoğraflarınız olabilir. Bu fotoğrafları #istockphoto veya #shutterstock gibi sitelerde yayınlayarak o fotoğrafların satılmasını sağlayabilirsiniz.
10- #IconZoomer, bu uygulama sizin aradığınız uygulama olabilir. Instagramda yemek fotoğrafı paylaşmak ne kadar mantıklı? Ama bu uygulama ile paylaşabilir ve para kazanabilirsiniz. #Fotoğraf
11- #IconZoomer, örneğin öğle yemekleri ya da gün içinde içtiğiniz içeceklerin fotoğraflarını sizden istiyor. Bu fotoğrafları gönderdikten sonra para kazanabiliyorsunuz. Aynı zamanda #UNICEF’e bağış yapmanız için size imkanlar da sunuyor.
12- #SweatCoin adlı uygulamadan yürüyerek para kazanabilirsiniz. Her 1000 adımda bir 1 Sweatcoin sunuyor. Sweatcoin ile bazı sitelerden hediye kartları alabiliyorsunuz. Bu sitelerin başını Amazon çekiyor. Uygulama aboneliği, Nike hediye kartı gibi bazı şeyler de alabiliyorsunuz.

• • •

Missing some Tweet in this thread? You can try to force a refresh
 

Keep Current with Zet Lorento🔺

Zet Lorento🔺 Profile picture

Stay in touch and get notified when new unrolls are available from this author!

Read all threads

This Thread may be Removed Anytime!

PDF

Twitter may remove this content at anytime! Save it as PDF for later use!

Try unrolling a thread yourself!

how to unroll video
  1. Follow @ThreadReaderApp to mention us!

  2. From a Twitter thread mention us with a keyword "unroll"
@threadreaderapp unroll

Practice here first or read more on our help page!

More from @ZetLorento

Jul 20, 2018
İnterneti saf kötülük olarak kullanan bir kesim var. Bu kesim zaman geçtikçe büyüyor. Neler oluyor? Neler yapıyorlar? Ne yapmalıyız? Nasıl yapmalıyız? Bunu anlatacağım fakat bu konuya hakim kişilerle bir dosya/çalışma hazırlamak isterim. "Konuya hakim" kişiler dm atabilir #Flood
1- Uzun zamandır herkes internette fotoğraf paylaşıyor. Ve uzun zamandır uyarıyorum: "Paylaşmayın, güvenli değil." Birkaç şey duydum/gördüm inanılır gibi değil.
2- Reelde olduğu gibi internette de "taciz" ve "pedofili" gibi birçok suç işleniyor. Son duyduğum olay ise başkasının fotoğrafları ile açılan bir hesaptan bu tür suçlar işlenmesi. Bu tür şeylerin tespit edilmesi oldukça kolay fakat sosyal medyada bunu anlamayacak çok insan var.
Read 11 tweets
Jul 17, 2018
1- Bir süredir araştırdığımız ve birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de sürekli kullanılan bir internet sitesi ile ilgili uzun zamandır söylenen çok ilginç bilgiler var. Site, ülkelerin "Duygu Haritası" adı verilen bir yapıyı oluşturuyor. Çok ilginç şeyler var. Anlatıyorum #Flood
2- Kişisel araştırmalarım ve dostlarımın araştırması Sayın @AvarBanu'nun 2014 yılından bu yana söylediği bir gerçekliği tamamen destekler nitelikte. Sayın Avar, minimum 4 yıldır bu konuyu dile getiren ilk kişi. Sizinle ilk önce Sayın Avar'ın söylediklerini paylaşacağım.
3- Hayvan hakları, kadın, işçi veya çocuk hakları gibi konular sürekli imza kampanyalarıyla gündeme getiriliyor. Fakat asıl kullanım amacı toplumların duygu haritalarını ve eğilimlerini ortaya çıkarmak. Banu Avar: "Change.org ABD Savunma Bakanlığı'na çalışıyor"
Read 11 tweets
Jul 15, 2018
Haberi okudum, çıldırmamak elde değil. Çok üzgünüm, gözümden yaş aktı. Fakat;

@ArmanAyse'ye açık çağrımdır, internet üzerinde ne gerekiyorsa elimden gelenin fazlasını yapmaya hazırım. Gerekirse konuyla ilgilenmek için özel bir ekip bile kurabilirim.
Bu çağrıyı Sayın Arman'ın görmesini sağlarsanız iyi olur. Avukat, psikolog, psikiyatr, bilişim uzmanı, adli bilişimci vs.vs. ne gerekiyorsa buradayım. İnternette çocuğun fotoğrafları olduğu söylenmiş. Kim, nasıl yayınlar bunu! Sadece isim/soyisim verin. Gerisini halledelim!
Arkadaşlar konuyla çok yakından ilgileniyorum/ilgileniyoruz. Ayşe hanımla iletişime geçemedik fakat farklı kişilerle iletişime geçtik. Biz elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz.
Read 4 tweets
Jul 4, 2018
1- Çocukların güvenliği için gönüllü kişilerle geliştireceğimiz ve ortaya çıkartacağımız mobil aplikasyonun twitter'da ilk ana grubu kuruldu. Sonuçlar doğrultusunda alt gruplar kuracağız. Grup içerisinde 35 gönüllü var. Gerekli bilgileri bu tweet altında sizlerle paylaşacağım.
2- Ana gruptaki gönüllü sayısı şu an 43'e ulaştı. Ne yazık ki artık gruba alım yapamıyorum. Şunu sizlere çok net söylemeliyim: Bu güzel insanların fikirleri ve düşünceleri çok değerli. İnanın çok güzel bir aplikasyon yapabiliriz. Çocukların güvenliği bizler için çok önemli.
3- Sosyal sorumluluk projemizde bize uzman kişilerin görüşleri de gerekli. Bu yüzden yardımınızı rica ediyorum. Paylaşır ve desteklerseniz sevinirim. #ACİL

Bilgilerine ihtiyaç duyduğumuz kişiler

a-Psikolog&Psikiyatr
b-Reklam konusuyla ilgilenen kişiler
c- Agile proje yöneticisi
Read 5 tweets
Jul 3, 2018
Çocuklar için bir mobil aplikasyon geliştirelim. Aklımda birkaç şey var. IOS ve Android için ücretsiz olarak piyasaya sürelim.

"Gönüllü" bir ekip kurabilirsek bu işi başarabiliriz.

Var mısınız? Katılmak isteyenler metion ve DM atabilir.
Arkadaşlar dmlerinize cevap veremiyorum fakat yarın en kısa sürede sizlere dönüş yapacağım. Güzel bir ekiğ kuralım. Elimizi taşın altına koyalım. Eğer uygulamadan bir gelir elde edilirse de bu geliri tamamen çocuklar için kullanalım. Geliri ekip kontrol etsin.
Yoğun bir ilgi var. Çok teşekkür ederim. En güzelini en işe yararını birlikte konuşup yapacağımıza inanıyorum. Yarın mesajlarınıza döner ve twitter grubu üzerinden konuşuruz. Çok teşekkürler. Şimdi gitmem gerekli.. Umutlu geceler
Read 4 tweets
Jul 3, 2018
1- Troll hesaplardan toplumsal barışı ve mutlak doğruları zedeleyen, bu konulara zarar veren tweetler atılıyor. Bu tweetleri yaymayın, SS alıp paylaşmayın. Küfür ederek paylaşanların hesaplarını kapattırıyor ve şikayet ediyorlar. Bu bilinçli bir eylem. Bu tuzağa düşmeyin.
2- Troll hesaplar şu an ülkedeki olayları kızıştırmak, insanların sinir sistemleriyle oynamak için uğraşıyorlar. Bu tuzağa düşmeyin. Bu tür hesapları direkt engelleyin. [Din, idam, kadın hakları konularına değinmiş durumdalar.]
3- Atılan tweetlerin içerikleri ile ilgilenirseniz kaybedersiniz. Troll ekibi ne istiyorsa onu yapmış olursunuz. Öncelikle atılan tweetin yanlış olduğunu biliyorsan kimin attığıyla ilgilenmen gerekir. Profilin troll olup olmadığını nasıl anlarsın? Anlatıyorum.
Read 5 tweets

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3/month or $30/year) and get exclusive features!

Become Premium

Don't want to be a Premium member but still want to support us?

Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal

Or Donate anonymously using crypto!

Ethereum

0xfe58350B80634f60Fa6Dc149a72b4DFbc17D341E copy

Bitcoin

3ATGMxNzCUFzxpMCHL5sWSt4DVtS8UqXpi copy

Thank you for your support!

Follow Us on Twitter!

:(