Discover and read the best of Twitter Threads about #رشتو

Most recents (24)

بسم الله الرّحمن الرّحیم

در این #رشتو قصد دارم به ذات واقعی اصلاح طلبی بپردازم و حقیقت این جریان فکری مسموم را برملا کنم.

در ادامه نمونه هایی از توهین به مقدسات این جریان فکری که مشتی در مقابل خروار است را بازگو میکنم.

#سرطان_اصلاحات
#محمد_خاتمی: احکام قرآن متناسب با زندگی قبیله ای است، قرآن کریم برای ما قابل استناد نیست. (کیهان ۱۲/۶/۷۸)
#سرطان_اصلاحات
#عبدالکریم_سروش: ولایت پیامبر به کسی منتقل نشده است.
(روزنامه صبح امروز ۱۶/۶/۷۸)
#سرطان_اصلاحات
Read 26 tweets
#رشتو
۱. در این #رشته_توییت می‌خوام براتون یه قصه #واقعی تعریف کنم. داستان دختری به نام #مریم‌_معمارصادقی که داره دیپلمش رو می‌گیره و پا به دنیای بزرگسالی می‌ذاره. مریم نمی‌دونه که بیست و چند سال بعد برای #پول گرفتن بابت توجیه #دخالت_بشردوستانه علیه #ایران؛ به خودش افتخار می‌کنه.
۲. #مریم‌_معمارصادقی دختر درس‌خون و باهوشیه که توی یه شهر کوچیک ایالت مریلند زندگی می‌کنه. اخبار روز رو پیگیری می‌کنه و می‌خواد از دنیای آدم‌بزرگا سر دربیاره. دلش می‌خواد در آینده روزنامه‌نگار یا وکیل بشه، البته هنوز انتخاب نکرده که کدومش رو بیشتر دوست داره.
۳. #مریم‌_معمارصادقی توی تیم مناظره مدرسه عضوه. هر دفعه برای یه موضوع چالشی کلی مطلب مستند و قانع‌کننده آماده می‌کنه. تو گروه دادگاه مجازی هم ثبت نام کرده تا نقش قاضی، دادستان و وکیل رو تجربه کنه. مریم از ورزش غافل نیست و عضو تیم فوتبال دخترای مدرسه هم هست.
Read 15 tweets
مدتی است که شرکت های زالو ارزش افزوده رو بررسی میکنیم ،یکی از این شرکت ها و شاید پیچیده ترینشون متعلقه به گروه حصین hasin.ir که یه شرکت تو در تو با فعالیت از همه نوع که در این #رشتو بررسیش میکنیم...
@azarijahromi
۱/۱۶
بخش ارزش افزوده این گروه از شرکتها "سپینو"ه sepinno.ir که خب مشغوله به خونخواری مثل بقیه
این نمونه هاش:
sep1.sepinno.ir/worldcup/landi… archive.is/LsEK3
sep1.sepinno.ir/worldcup/landi… archive.is/r5ipR
sep1.sepinno.ir/Taaghche/landi… archive.is/Dyzxu
۲/۱۶
مدیرکل خدمات ارزش افزوده همراه اول جناب آقای مهرمنش @a_mehrmanesh مدیر سرویس های ارزش افزوده همین شرکت بوده و همچنین مدیر بین الملل حصین. همچنین ایشون همزمان همکاری تجاری دارن با آقای حمید فرنگ مدیر عامل فعلی همراه اول در دو شرکت سامان مبین البرز و پردازش الکترونیک راشد
۳/۱۶
Read 16 tweets
زمان جنگ هواپيماهای عراقی در یک فرش‌شویی درخیابان خاوران بمب انداخته بودند و بمب‌ها عمل نکرده بود. رفتیم بمب‌ها را در آوردیم. شش عدد بمب بود! همه چیز درست بود ولی خرج کمکی آن را نزده بودند!
عمل نکردن این بمب‌ها طبیعی نبود. ذهنم درگیر بود./۱
#رشتو
در راه برگشت به تهران توی همین فکرها بودم. رفتم دفتر ستاری "فرمانده نیروی هوایی ارتش" به ستاری گفتم یک اتفاقی افتاده که خیلی عجیبه. هشت تا بمب بوده که دوتاش عمل کرده. من الان شش ست فیوز دارم. تفسیر دقیقش اینه که این پین‌ها رو نکشیدن و روشون مونده!/۲
قرار بود قضیه بین ما بمونه. تا یک مدت طولانی بمب‌ها اینطوری بودند. افتادیم دنبال اینکه این هواپیماها از کجا می‌آیند. فهمیدیم که این هواپیماها از پایگاه شعیبیه عراق بلند میشوند. به این نتیجه رسیدیم که یک گروه بزرگ در این پایگاه کاری میکنند که این بمب‌ها عمل نکند./۳
Read 8 tweets
#رشتو درباره اجرای ترانه #سوغاتی توسط #مهران_مديرى : #چهل‌سال پیش در ایران انقلابی شد که عاقبتش از جمله تبعید هنرمندان (از جمله هنرمندان خالق سوغاتی) و ممنوعیت آثارشان شد. انقلاب شد اما چهل سال بعدش نسلی که هنر مورد نکوهش انقلابیون را ندیده بودند همه آن ترانه‌ها را از حفظ اند.
مهران مدیری، گوینده صدا و سیما، ترانه سوغاتی را خواند و با سوت و کف مردم بادی به غبغب انداخت اما زورش آمد ادای احترامی به هنرمندان خالقش بزند. محض اطلاع او و کسانی که اول مجوز سرکوب هنرمندان اصلی و بعد مجوز این "سرقت" روی صحنه را صادر کردند، هایده جمله‌ای داشته در همه گفتگوهایش:
#هایده #جمهوري_اسلامي را #فرقه_تبهکار می‌نامید و از آن به عنوان فتنه یاد می‌کرد. در گفتگویی که در سال ۱۹۸۵ با برنامه فارسی رادیو اسراییل کرد از جمله گفته: "روزی را می‌بینم که نسل‌های بعد ترانه‌هایم را می‌خوانند بی‌آنکه آنها را دیده باشم. به کوری چشم فتنه خمینی"
Read 4 tweets
#رشتو
۱- طرح سؤال از #روحانی در جلسه مجلس نظام / نمایندگان از پاسخ به ۴سؤال از ۵سؤال قانع نشدند.
بر اساس قانع نشدن نمایندگان نسبت به پاسخ‌های رییس‌جمهوری به ۴ سوال، سوالات مطرح شده به قوه‌قضاییه ارجاع خواهد شد ⬇️
#IranRegimeChange
#براندازم
۲- و پس از آن نتایج بررسی قوه‌قضاییه بار دیگر به مجلس ارجاع می‌شود و مجلس در این باره تصمیم‌گیری می‌کند
بیش از هشتاد عضو مجلس نظام با طرح سؤالات مختلف از آخوند روحانی وی را به مجلس کشانده بودند.⬇️
#IranRegimeChange
#براندازم
۳- عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریمهای بانکی، عدم اقدام شایسته دولت در کاهش نرخ بیکاری، رکود اقتصادی شدید چند ساله، افزایش شتابان نرخ ارزهای خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی پنج محور سؤال از آخوند روحانی است.⬇️
#IranRegimeChange
#براندازم
Read 9 tweets
#سری_توییت تحلیلی. #جمهوري_اسلامي چگونه می خواهد روزهای سخت را پشت سر بگذارد.
1- در این #رشته_توییت میخواهم بگویم، نظام چرا حداقل در کوتاه مدت با توجه به ادامه وضع موجود علی رغم فشارهای داخلی و خارجی تغییر محسوسی در رفتارش نخواهد داد. من با بررسی شرایط موجود به ویژه سیری که #اعتراضات_سراسری طی کرده شروع خواهم کرد و نحوه رفتار ج.ا را بررسی خواهم کرد.
2- رهبر #جمهوري_اسلامي که مدتی ساکت بود در آخرین سخنرانی خود مواضع جالبی گرفت. او ضمن تایید اوضاع نامساعد اقتصادی گفت که اکثر مسایل به مدیریت داخلی برمیگردد. همچنین گفت که نظام دچار بن بست نیست و مذاکره ای هم با آمریکا به ویژه دولت فعلی نخواهد شد.
leader.ir/fa/speech/2186…
Read 37 tweets
اصلاح طلبان، و به طبع آنها وابستگان و نحله هاي فكري نزديك به آنها و يا مورد حمايتشان، استادان بي بديل از بين بردن سرمايه اجتماعي خود و بي اعتنايي به طبقات حامي خود هستند.ازين نظر محافظه كاران سرمايه اجتماعي و مردمان حامي شان را بهتر حمايت ميكنند. #رشتو
بخش عمده اي از طبقه متوسط، تجار،بازاريان،صاحبان كسب و كار و دانشگاهيان دو دوره به روحاني اعتماد كردند تا علاوه بر حل معضل هسته اي،فضاي كسب و كار را رونق دهد و ثباتي نسبي در فضاي كشور ايجاد كند.بااينحال دولت انگار كه خرش از پل گذشته باشد،آنها را به اميد خدا رها كرده است.
بسياري از اين افراد در هنگام انتخابات حتي با دوستان خود نيز به تقابل پرداختند و گاهي تا مرز دلخوري استدلال كردند كه روحاني چرا بايد رييس جمهور باشد.حالا صاحبان كسب و كار سرمايه شان را نصف مي بينند،دانشجويان بايد دوبرابر براي تحصيل پول خرج كنند و كسبه در ركود تقلا مي كنند.
Read 9 tweets
در این رشته تویئت میخوام به زوایای کمتر شنیده شده کودتای ننگین 28 مرداد بپردازم
کودتای 28 مرداد حاصل اتحاد شوم سلطنت استبدادی پهلوی، روحانیت مرتجع و لمپن ها بود!
#رشته_توئیت #رشتو #مصدق #کودتا1332 #کودتا28مرداد #کودتا #28مرداد #مصدق #پهلوی #سلطنت_طلب #جمهوری_خواه #ما_جمهوریخواهان
سال 2017 #آمریکا بعد از سالها کتمان و به تعوق انداختن، اسناد طبقه بندی شده سالهای 1951 تا 1954 را از حالت محرمانه خارج و منتشر کرد. بصورت رسمی تایید شد آمریکا در #کودتای_28_مرداد نقش داشته و سازمان های اطلاعاتی آمریکا "#سیا" و #انگلستان "امی آی 6" برای احیا سلطنت پهلوی/
و مبارزه با جریان آزادی خواهی و ملی شدن صنعت نفت در ایران کودتا کرده اند.
طبق این اسناد عملیات کودتا مشترک آمریکا و انگلستان با عوامل مرتبط با خانواده پهلوی در ایران برنامه ریزی شده بود.
منبع: کتاب #اسناد_کودتای_ایران (چاپ آمریکا) + کتاب خاطرات #کرمیت_روزولت /
Read 42 tweets
روش ساخت شراب و شامپاین و عرق🌹🍷
با اجازه هنرمندان شراب ساز بنده اینجا طبق قولی که به دوستان دادم روش طبیعی و ساده بدون هیچ مواد افزودنی و گیر و پیچ های که شراب سازی رو سخت کرده رو با تجربه حداقل 15 سال می گم،باشد که در دوران حرام بودنش در وطن خودکفا باشیم
#رشتو
1-اول بگم که از هر میوه ای که شیرینی یا قند دارد میشه شراب درست کرد،اینجا ما انگور رو در نظر می گیریم،انگور باید کاملا رسیده و خوش طعم و رنگ و بو باشد معیار سنجش شراب رنگ و طعم و گیرایی اونه چه شراب زرد و سفید چه شراب قرمز،که من شراب زرد انگور کشمشی رو به خاطر گیرایش می گم
2-انگور(20 کیلو)را پس از جدا کردن دانه های خراب همون طور خوشه ای یک بار آبکش (زیاد شستن انگور باعث از بین رفتن گرد های سفید انگور میشه که ما به عنوان الکل زا و مخمر بهش نیاز داریم) کرده و دو روز جلوی آفتاب پهن کنید که هم جدا کردن دانه ها راحت بشه بعدا و هم قند انگور بره بالا
Read 7 tweets
چندتا بدردنخور اومدند و یکسری کلیشه‌ی تکراری نسبت به درآمد پزشکهای متخصص ایرانی مطرح کردند. اینجا با آمار وضعیت فاجعه‌ی بهداشت و درمان این خراب شده رو میاریم. باشد که زبان بکام گیرند.
#رشتو
1. آمار مربوط به قبل از تحول نظام سلامته و درآمد پزشکان بخش خصوصی لحاظ نشده. درآمد پزشکان در سال 1388 حدوداً 20 برابر درآمد سرانه کشور بود. یعنی 100 م به سرانه‌ی 5م تومن. لازم به ذکر است که نسبت درآمد به سرانه‌ی پزشک امریکایی 5.8 است. در مشرق:
mashreghnews.ir/news/610693/%D…
برای پزشکان بیمارستان‌های عمومی غیر دولتی درجه یک و سطح سوم شهر تهران، نسبت درآمد به سرانه‌ی ایرانیان 39 هست که حدود دو برابر بخش دولتیه و 6 برابر درآمد به سرانه‌ی پزشکان متخصص امریکایی. در تسنیم:
tasnimnews.com/fa/news/1392/1…
Read 24 tweets
با اقتصاد بصورت شوخی برخورد میشود و فکر میکنند اقتصاد خم رنگ رزی است , خیر اقتصاد پروسه است.
هر ۱۰% رشد نرخ #ارز باعث افزایش 2% نرخ #تورم خواهد شد و هر 1 میلیون کاهش صادرات نفت باعث کاهش 2% رشد اقتصادی میشود.

#اقتصادرفتاری
#سرعت_گردش_پول
#مسئولیت_اجتماعی
#رشتو (طولانی)
1
تیم اقتصادی دولت برای شرایطی بسته شده بود که برجام برقرار بود و امریکا حضور داشت.امروز استراتژی متفاوت شده است چون شرایط سیاسی فرق کرده است پس رئیس بانک مرکزی تغییر میکند تا استراتژی جدید را بنیان نهد.یعنی دولت به این نتیجه رسیده است که مشکلات را از پایه حل کند و هزینه بدهد.
2
ابتدا از موسسات مالی شروع شد و حال به تجمیع بانک ها رسیده است و درحال اجرای قوانین ضد پولشویی است.تغییرات در عملکرد کارت خوان ها و ایجاد محدودیت در کدهای دستوری از طریق موبایل ها در ادامه همان سیاست بود که با دخالت حاکمیت دربرنامه دولت (پول پاشی بین سپرده ها) به انحراف کشیده شد
3
Read 30 tweets
در این #رشتو تاریخچه مختصری از درگیریهای ایران و آمریکا در خصوص #تنگه_هرمز رو بیان میکنم.
اولین بار سال 59 و با فاصله کمی از پیروزی انقلاب، #آمریکا تهدید به مین گذاری در خلیج فارس و تنگه هرمز کرد. عکس العمل ایران جالب بود. رفسنجانی در فروردین 59 در مصاحبه با اطلاعات گفت:
1/
"اگر آمریکا در خلیج فارس مین گذاری کند، احمقانه‌ترین کار را کرده، چرا که دنیا دچار کمبود نفت خواهد شد. از نظر ما مسأله مین‌گذاری عملی نیست و اثری در تغییر موضع ما ندارد، زیرا ما اصراری به صدور نفت نداریم و معتقدیم جلوگیری از صدور نفت ایران باعث حفظ ذخایر ملی کشور خواهد شد!"
2/
درگیری جسته و گریخته بین ایران و کشورهای منطقه و آمریکا در خلیج فارس ادامه داشت تا نهایتا در سال 66، آمریکا عملیاتی با نام "اراده قاطع" برای حفاظت از نفتکشهای کویتی را آغاز و عملا #جنگ_نفتکشها شروع شد. این عملیات بهانه ای برای هجوم ناوهای دریایی آمریکا به خلیج فارس بود.
3/
Read 10 tweets
#رشتو درباره اوضاع فعلي نزاع ايران و امريكا

١-روحاني اعلام كرد كه ايران براي جنگ و صلح آماده است. اما هم مواضع خود او هم فرماندهان نظامي ايران طوري تنظيم شده كه انگار ايران فقط براي جنگ آماده ميشود. بطور ناشيانه و خطرناكي سيگنال هاي مذاكره در سخنرانيهاي مقامات ايران ضعيف است.
٢-مسأله جنگ و صلح در ايران اصلاً در حوزه اختيارات دولت و مجلس و فرماندهان نيست. يك تصميم گير دارد و آن شخص رهبر است. رهبر ايران به زيردستان خود اجازه مداخله در امور نظامي و سياست كلان خارجي را نميدهد، مگر وقتي قرار باشد بر طبل جنگ بكوبند. گويا رأس قدرت دارد آماده درگيري ميشود.
٣-امريكا ايران را به جنگ تهديد نكرده بود. روحاني در بالا بردن سطح دعوا اشتباه كرد و اروپا را هم ترساند. گرچه قلدري و گردنكشي را امريكا با خروج يكطرفه از برجام، تلاش براي زمينگير كردن اقتصاد ايران و اعلام قصد دخالت در به آشوب كشيدن ايران آغاز كرد اما صحبت از "دم شير" ضرورتي نداشت.
Read 8 tweets
در این #رشتو توضیح خواهم داد که بحث رییس جمهور روحانی در مورد تنگه هرمز و به زبان آوردن از چند تنگه و تنگه های مد نظر رییس جمهور (ارباب وعده ها و تنگه ها) چیست. برای آنهایی که با جغرافیایی نظامی و سیاسی آشنا نیستند این گزارش مصور دقیقا به ما نشان خواهد داد که چه اتفاقاتی دارد
در اطراف ما میفته و منظور ایشان از تنگه های در اختیار ما چیه. لطفا ملاحظه بفرمایید.
یادتان باشد در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد (معجزه هزاره سوم 😂) ایران بحث بستن تنگه هرمز رو مطرح کرد. که حتی منجر به حضور سنگین ناوهای دریایی ایالات متحده شد. که بحث داشت بالا میگرفت که
کوتاه اومدن طرفین و حتی اگر یادتون باشه اقای محسن رضایی در اون مناظرات تاریخی سال ۸۸ به اقای احمدی نژاد گفت تو با حرفات داشتی مملکت رو تا آستانه جنگ پیش میبردی.
از اونموقع اعراب به فکر راه چاره افتادند و اومدن همگی لوله نفت کشیدن از کشور هاشون به مقصد عمان در شرق تنگه هرمز و
Read 22 tweets
1-چرا روحانی به مردم فشار می آورد و پروژه ناراضی کردن مردم در چه راستاییست؟
نتیجه این #رشتو حاصل چند هفته تحقیق و جمع آوری مستنداته،قصد داشتم به صورت مستند ویدیویی نشر بدم اما به سلسله دلایلی تصمیم گرفتم فعلا در قالب #رشته_تویت به اشتراک بزارم...
بخونین لطفا
2-موضوع بدست گرفتن رهبری بعد از انتخابات 88 شروع شد جاییکه سران فتنه فهمیدن برای بدست گرفتن قدرت کامل وتغییر مسیر کشور علاوه بر ریاست جمهوری،رهبر هم باید از جریان خودشون باشه،برنامه ریزی برای بدست گرفتن رهبری با سه راهکار آغاز شد ...
3-#راهکار_اول از طریق مجلس خبرگان: سال 94 آ رفسنجانی در اقدام بی سابقه ای لیست انتخاباتی خبرگان متشکل از افراد همسو با خود را منتشر کرد،که البته با استقبال همه شهرها مواجه نشد و فقط در تهران و چند شهر دیگر رای آورد...
Read 25 tweets
قیمت رفته بالا دیگه پایین نمیاد
کارِ خودشونه قیمت هارو بردن بالا
شما بمن بگو اخرین بار قیمت کی پایین اومده

اینها عباراتی است که مردم در کوچه و خیابان دائم میگویند و نظر اقتصادی میدهند اما این عبارات چرا در میان فرهنگ عامیانه مردم است ؟

#رشتو
#چسبندگی_قیمت
#نقش_اجتماعی
#اقتصاد
1
در شرایطی که اعتماد به پول ملی رنگ باخته است,
(وارد بحث اعتماد عمومی نمیشوم ) و بر اساس رفتار اقتصادی در گذشته , ترس از رشد قیمتها همواره رفتار مصرف کننده را کنترل و به سمت افزایش سوق داده است. هر کدام از مصرف کنندگان ایرانی با یک محاسبه ساده سود و زیان
2
در مواجهه با افزایش قیمت نه تنها از تقاضا کم نمیکنند بلکه منجر به افزایش تقاضا نیز میشوند. مصرف کننده احتمال برخورداری از منفعت را در این اقدام بیشتر از هماهنگی با سایر مصرف کنندگان میداند.
3
Read 32 tweets
#رشتو درباره #قطعنامه۵۹۸ و #جام_زهر:
۱- موضوع تعیین متجاوز (بند۶) و کمک به بازسازی و جبران خسارت‌ها (بند۷) برای نخستین بار در قطعنامه ۵۹۸ آورده شد. موضوعی که جزو بدیهیات حقوقی بود و بدون آن امکان ترک مخاصمه و صلح پایدار وجود نداشت. چیزی که در ۱۲ قطعنامه پیشین اصلا وجود نداشت!
۲- قطعنامه ۵۹۸ در ۳۰ تیرماه ۱۳۶۶ به تصویب رسید. یعنی ۶ ماه پس از عملیات کربلای ۵ و در واقع پس از آغاز نشانه‌های پیروزی بخش ایران در جنگ.
۱-۳- تداوم جنگ موجب خسارت‌های بسیاری به کشور شد و اگر شرایط و زمینه‌های پایان آن وجود می‌داشت حتما باید صورت می پذیرفت. نشانه‌هایی از وجود این زمینه‌ها بعد از فتح خرمشهر وجود داشت، کما اینکه برخی مستند به آن خواستار پایان جنگ یا لااقل پذیرش آتش بس بودند...
Read 6 tweets
شاید برای‌تان سوال باشد که با وجود دست‌کم سه نهاد اطلاعاتی-امنیتی تخلف به این عظمت چه‌طور در #ثامن_الحجج اتفاق افتاده در حالی‌که منِ هیچ‌کاره از حدود دو سال پیش بخش‌هایی از آن را می‌دانستم؟
در این #رشتو تا جای ممکن در این مورد خواهم گفت/۱
نهادهای امنیتی و اطلاعاتی در ایران تخلف مالی را به چشم منبع درآمد خود و عوامل‌شان نگاه می‌کنند، این درآمد به دو صورت محقق می‌شود:
۱- ایجاد رانت برای حلقه‌ی نزدیکان خود و سهیم شدن در منافع
۲- رصد کردن تخلف مالی و انتظار برای چشم‌گیر شدن آن و سپس سهم‌خواهی از متخلف/۲
در مورد اول به خاطر نفوذ گسترده‌ی این نهادها در تصمیم‌سازی‌های کلان و تعیین مدیران ارشد، در عمل میز هر مدیر به مبلغی از پیش تعیین‌شده به او فروخته می‌شود. مثلن شخصی که به عنوان مدیرعامل فلان بانک دولتی منصوب می‌شود پیش از انتصاب وعده‌هایی را باید تعهد و پس از انتصاب عملیاتی کند/۳
Read 9 tweets
1- در این #رشتو توضیح میدهم #مسیح_علینژاد چگونه جریان براندازی را در بزنگاه های تاریخی آن منحرف میکند و چه باندی از اصلاحطلبان با او همکاری دارد. از شکیباییتان در خواندن هر 12 توییت، صمیمانه سپاسگزارم. ⬇️
2- اوج اعتراضات خرمشهر و برازجان.مردم اصل نظام را نشانه گرفته اند.درگیری مسلحانه! اعتصابات هرروز گسترده تر میشود.ناگهان #مسیح_علینژاد دوخبر پخش میکند: دستگیری دختری بنام #مائده بخاطر رقص و ویدیویی از #شاپرک_شجری‌_زاده که شاپرک با گریه میگوید 20 سال زندان برایم بریده اند. ⬇️
3- طوری #شاپرک_شجری_زاده گریه میکند و میگوید "حکمم اومده 20 سال! 20 سال!" که دل هربیننده ای را به درد می آورد. شاپرک میگوید : "2 سالش تعزیریه، 18 سالش تعلیقیه که من باید 18 سال خفه زندگی کنم."⬇️
Read 12 tweets
#رشتو
نویسنده: حسن روحانی، (کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته‌ای، صفحه 164)
وزیر امورخارجه چین گفت: به ما تکیه نکنید/ تا بیست سال آینده نمی‌توانیم جلوی آمریکا بایستیم/ ما نیاز به دوره‌ای از آرامش داریم، شما هم برای دوره‌ای دنبال پیشرفت اقتصادی باشید
1. براساس استراتژی تحدید، معتقد بودیم که در کنار اروپا، دو قدرت دیگر یعنی چین و روسیه را نیز باید همراه کنیم. در گام نخست می‌خواستیم با پکن مذاکره کنیم و به توافق کلی برسیم. از این رو، وزیر امور خارجه با پیامی از طرف آقای خاتمی به آنجا رفت. گرچه توافق مورد نظر در آن سفر حاصل نشد
2. ولی مذاکرات با آنها ادامه یافت. با روس‌ها هم به طور منظم مذاکراتی داشتیم. در این رابطه من دو سفر به مسکو داشتم. ایوانف، دبیر شورای امنیت و لاوروف، وزیر امور خارجه و کیسلیاک، معاون وزیر امور خارجه روسیه هم چند نوبت به ایران سفر کردند.
Read 9 tweets
بازخوانی یک پرونده
#سودسپرده
پس از کاهش دستوری سودسپرده ها در شبکه بانکی این اخطارها به حاکمیت کشور داده شد که با شعارهای پوپولیستی و صرفا دستور از لایه قدرت, نمیتوان اقتصاد را اداره کرده و اقتصاد وارد زنجیره ای از بحران میشود.
بحرانی که در یک سال اخیر شاهد ان هستیم
#رشتو
1
دولت های دوم در جمهوری اسلامی چون تثبیت میشوند و در دور اول امکان دارد به موفقیت هایی رسیده باشند ,مغرور از قدرت میشوند و اشکالات اساسی را فراموش میکنند.این اشکال را در دوره های مختلف میشود دید.
دولت ها بدون توجه به انتخابات بعدی اقداماتی انجام میدهند برخلاف نظر کارشناسان.
2
زمانی که تصمیمی در اقتصادکلان کشور گرفته میشود باید دید این پروسه در چه زمانی با چه فروضی و با کدام اهرم ها قرار است اجرا شود .
و اساسا ایا در این سیستم اجرایی ما دارای افراد و نهادهایی هستیم که بتوانیم برنامه اقتصادی را اجرا کنیم؟
ایا راهبر توانایی کنترل پروژه را دارد؟
3
Read 27 tweets
برای درک بهتر و تاثیر هشتگ #تحریم_کالا باید اول این موضوع را بدانیم که اساسا #بازار چیست و چگونه ارکان بازار از جمله مردم قدرت تصمیم سازی دارند,
مردمی که بخش تقاضا را شکل میدهند.
علم اقتصاد تبدیل به امری اجتماعی شده است و مردم درمورد آن کنش اجتماعی دارند.
#رشتو
1)
آدم اسمیت در کتاب ثروت ملل به مزیت نسبی اشاره کرده بود.
او اعتقاد داشت که هرگز نباید چیزی را بسازید که میتوانید با قیمت ارزانتر بخرید.
تمام اصناف به یکدیگر نیاز دارند و به سراغ هم میروند .
بقال , نجار, نانوا و خیاط ...
2)
این سرآغاز بحث ما است که چگونه حاکمیت مسبب انحصار است و صنعتی مانند خودروساز چرا اصولا زیان ده است که پاسخ روشن است چون دیگران ارزانتر تحویل میدهند و بهره وری معنا دارد.مردم باید بدانند که تصمیم سازان کشور مقصر اصلی این شرایط هستند و دلالان درحال موج سواری.

3)
Read 36 tweets
1/حجت‌الاسلام #احمد_مازنی به ریاست #کمیسیون_فرهنگی #مجلس انتخاب شد. در این #رشته_توییت نگاهی انداخته‌ام به مواضع و دیدگاه‌های او.
#رشتو
2/ #کمیسیون_فرهنگی #مجلس دهم هرچند مرکب از #اصولگرایان و حامیان #دولت است اما در طی دو سال گذشته ریاست این کمیسیون به اصولگرایان رسیده بود. #نصرالله_پژمانفر و جمشیدجعفرپور ریاست دوره اول و دوم را برعهده داشتند.
3/ حالا در آستانه سال سوم، #احمد_مازنی رئیس این کمیسیون شده است. گویا در دوره سوم، وزن‌کشی‌ها به سود لیست امید تغییر کرده. مازنی در توییتر هم حضور دارد.
@mazaniahmad
Read 9 tweets

Related hashtags

Did Thread Reader help you today?

Support us! We are indie developers!


This site is made by just two indie developers on a laptop doing marketing, support and development! Read more about the story.

Become a Premium Member ($3.00/month or $30.00/year) and get exclusive features!

Become Premium

Too expensive? Make a small donation by buying us coffee ($5) or help with server cost ($10)

Donate via Paypal Become our Patreon

Thank you for your support!